حمل و نقل بین المللی

حمل و نقل بین المللی

حمل و نقل بین المللی چیست؟

حمل و نقل بین المللی روشی برای جابه جایی کالا از کشوری به کشور دیگر است که عمدتاً برای ارسال کالاهای تجاری و مسافری به سراسر دنیا مورد استقبال واقع شده است. با این روش شما می توانید در هرجای دنیا که باشید بعد از فرایند خرید یا فروش، و یا حتی برای ارسال لوازم شخصی، منزل و ارسال مدارک و اسناد، بسته مورد نظر خود را به راحتی و در کوتاه ترین زمان توسط یک شرکت حمل و نقل معتبر جابه جا کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه حمل و نقل کالا می توانید با مشاوران شرکت خدمات بار هوایی شایا پارت دنا (SPD) تماس بگیرید تا شما را به صورت تخصصی و رایگان راهنمایی کنند.

انواع حمل و نقل بین المللی

از آنجا که حمل و نقل بین المللی مشمول هزینه نسبتاً بالایی نسبت به حمل و نقل داخلی است، روش و نحوه انجام آن نقش مستقیمی در میزان هزینه ارسال دارد. از این جهت انتخاب نوع روش حمل از اهمیت بالای برخوردار است.

روش حمل کالا را عواملی مانند نوع کالا، وزن، زمان و حجم و اندازه آن تعیین می کند. به طور مثال برای حمل و نقل میوه ها و مواد غذایی فاسد شدنی، فاکتور زمان و سرعت ارسال بسیار اهمیت دارد و فرستنده مجبور است برای انتقال آنها از روش حمل و نقل هوایی استفاده کند. همچنین قراردادهای تجاری مابین دو کشور می تواند در انتخاب روش حمل و نقل تاثیر بگذارد. به عنوان مثال یک شرکت برای انتقال کالا بین ایران و اروپا می تواند از تمام روش های بالا با توجه به نوع کالا استفاده کند. به طور کلی مواردی مانند آسیب پذیری، خطرات احتمالی و ارزش کالا در انتخاب روش حمل و نقل باید مورد توجه قرار داد.

حمل و نقل بین المللی می تواند به روش های زیر انجام شود:

حمل و نقل بین المللی هوایی

روش حمل و نقل هوایی اغلب برای کالاهای با ارزش بالا و یا کم حجم استفاده می شود. این روش سریع ترین روش حمل محسوب می شود.

حمل و نقل بین المللی دریایی

یکی از ابتدایی ترین روش های حمل کالا روش دریایی می باشد که هنوز هم جایگاه ویژه ای در حوزه حمل و نقل کالاهای تجاری، سنگین و حجیم دارد. این روش هزینه پایین تری نسبت به دیگر روش ها دارد ولی در مقابل نیازمند صرف زمان بیشتری می باشد.

حمل و نقل بین المللی ریلی

روش حمل و نقل ریلی به‌خاطر کم هزینه بودن و بالاترین سطح ایمنی همواره مورد توجه کشورها بوده است. این روش، نیازمند زیرساخت های توسعه یافتگی و قوانین و مقررات بین المللی توافق شده است که متاثر از روابط نزدیک تجاری بین ملل مختلف است.

حمل و نقل بین المللی زمینی (جاده ای)

این روش که سرعت بیشتری نسبت به حمل و نقل دریایی دارد، بیشتر برای کشورهایی که به آب های آزاد دسترسی ندارد مناسب است. حمل کالا با استفاده از کامیون و تریلی انجام می گیرد.

مزایای حمل و نقل بین المللی هوایی

حمل و نقل هوایی یکی از بهترین روش های ارسال سریع کالا است که علیرغم هزینه بالایی که نسبت به روش های حمل و نقل دیگر دارد، از مزایای زیر برخوردار است:  

  • سرعت در جابه جایی
  • امنیت بسیار بالا
  • امکان ارسال سریع انواع کالا

اگر دنبال یک شرکت خوب و با تجربه در این زمینه هستید به شما توصیه می کنم از خدمات متمایز و ویژه شرکت اس پی دی بهره مند شوید.

شرکت حمل و نقل بین المللی اسپیدی پست

شبکه SPD سابقه طولانی در زمینه ارائه خدمات زیر آماده پاسخگویی به مشتریان در سراسر دنیا می باشد:

برای پاسخگویی به هرگونه سوال می توانید با ما از طریق شبکه های اجتماعی و یا شماره تلفن مستقیم 02143000143 ارتباط برقرار کنید.  

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

Open chat
تماس
از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.