صادرات به قطر

قصد تجارت با کشور قطر را دارید؟

صادرات به قطر (Export to Qatar) می تواند ﻣﻨﺠﺮ ﺑﻪ اﻳﺠﺎد ﺷﻬﺮت ﺑﺮاى ﻣﺤﺼﻮﻻت ایرانی در بازارهای جهانی گردد زیرا از این کشور امکان صادرات مجدد به سایر کشورها نیز امکان پذیر است. در صورتی که قصد تجارتی پر سود را دارید قطر می تواند مقصد صادراتی ارزشمندی محسوب شود. شرکت اسپیدی با دارا بودن نماینده و دفاتر مستقل در سراسر جهان می توند امکان حمل و ترخیص کالا شما را با هزینه مناسب فراهم نماید. شما می توانید به منظور ثبت سفارش حمل بار بین‌المللی اقدام نمایید و یا جهت دریافت مشاوره با کارشناسان ما در تماس باشید.
قطر از جمله کشورهای حاشیه خلیج فارس بوده که طی سالیان گذشته اقتصاد آن پیشرفت چشمگیری داشته است به طوری در سال های اخیر بسیاری از شرکت ها و سرمایه گذاران مهم دنیا در آن سرمایه گذاری کرده اند.

تجارت با قطر

فرصت های تجاری در قطر

کشور قطر همواره به دنبال انتقال تکنولوژی های جدید است که این فرصت مناسبی را برای فعالان تجاری فراهم کند. این کشور به دلیل شرایط آب و هوایی که دارد امکان زراعت در آن میسر نیست به همین دلیل نود درصد مواد غذایی خود را از طریق واردات تامین می‌کند. در قطر طی چند سال اخیر ساخت و سازهای گسترده ای در حال انجام است که واردات مصالح ساختمانی و مواد صنعتی برای آن ضرورت محسوب می‌شود.

 

هشت دلیل صادرات به قطر

 1. کشوری آرام و بی حاشیه و مناسب برای کسب و کار است
 2. تحریم شدن کشور قطر توسط کشورهای عربی در خاورمیانه و قطع واردات کشورهای عربی به این کشور
 3. عدم وجود قوانین سرسختانه برای واردات
 4. وجود جمعیت ثروتمند
 5. عدم وجود زمین های زراعی برای کشاورزی و نیاز قطر به واردات مواد غذایی
 6. پتانسیل بالای کشور قطر برای ترانزیت کالا و گردشگری
 7. رابطه سیاسی مناسب ایران با قطر
 8. همسایگی با ایران و وجود مرزهای دریایی زیاد
 

مهمترین کالاهای صادراتی ایران به قطر

برای موفقیت در زمینه صادرات در ابتدا می بایست کالاهای مورد نیاز قطر را شناسایی کرده و مطابق با نیاز آن بازار، اقدام به صادرات کنید. براساس آمارهای منتشر شده از گمرک ایران بیشتر کالاهای صادراتی به قطر شامل محصولات کشاورزی و محصولات صنعتی است که به برخی از مهم ترین آن ها در اینجا اشاره شده است.  
 • آهن و فولاد
 • حیوانات زنده
 • محصولات شیمیایی‌
 • گچ و آهک، سیمان و مصالح ساختمانی
 • چربی‌ها و روغن‌های حیوانی یا نباتی
 • ابزارهای انتقال رادیویی و تلفنی
 • محصولات کشاورزی شامل برنج، پیاز، سیر، گوجه فرنگی و غیره
 • آجیل و خشکبار
 • صنایع دستی و فرش

 

مشکلات تجارت با قطر

صادرات به هر کشوری نیازمند آشنایی اولیه با نیازها و فرهنگ آن کشور و شناسایی بازار هدف می باشد. ورود به هر بازاری ریسک های خود را دارد که برای آشنایی بیشتر می بایست سفری به کشور مقصد داشته باشید و بعد اقدام به تجارت کنید. همانطور که گفته شد کشور قطر به دلیل واردات بالا از بازارهای پرسود محسوب می شود اما در این میان محدودیت هایی وجود دارد که ممکن است معامله با این کشور برای تجار چالش برانگیز شود. وجود محدودیت تجاری، عدم شفافیت در مناقصه ها و تخصیص اولویت برای شهروندان قطری، عدم مالکیت صد در صدی برای سرمایه گذاری و … . به همین منظور برخی از شرکت ها و مراکز تجاری وجود دارد که می تواند راه صادرات و واردات را آسان تر نماید. به تازگی مرکز تجاری ایران و قطر ایجاد شده است که شرایط مناسبی را برای تجارت با این کشور فراهم کرده است و می تواند با ارائه خدمات ریسک معاملات انجام شده را کاهش دهد. البته یکی دیگر از مواردی که تصور می شود از مشکلات تجارت با قطر است تصور هزینه بسیار بالای آن است شما می توانید جهت آگاهی و استعلام هزینه پست به خارج از کشور با شرکت اسپیدی تماس بگیرید .
 
خدمات شرکت اسپیدی خدمات بار شایا پارت دنا تهران SPD
در صورتی که قصد صادرات به قطر را دارید، شرکت اسپیدی دارای سال ها تجربه در زمینه حمل و نقل بین المللی و ترخیص کالا می تواند شما را همراهی نماید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت کارگو با کارشناسان ما در تماس باشید. 
 
تجارت با قطر با شرکت اسپیدی
 

شبکه مطمئن

دسترسی به شبکه ای مطمئن حمل و نقل به سراسر دنیا

شفافیت

دسترسی کامل شما به تمام نرخ نامه های مصوب و اطلاع از تمامی هزینه های ارسال

بهره وری بالا

فرآیندهای خسته کننده اداری را به ما واگذار می کنید

ردیابی

مسیرهای محموله خود را می توانید رصد و پیگیری کنید.