محاسبه هزینه پست

محاسبه هزینه پست

استعلام و محاسبه هزینه پست و ارسال بسته به خارج از کشور یکی از موضوعات مهم در حوزه حمل و نقل بین المللی است. هزینه پست خارجی به عوامل مختلفی نظیر وزن بسته ، مقصد ، روش ارسال و تعرفه پست خارج از کشور بستگی دارد. برای دریافت تعرفه پست خارج از کشور از سامانه استعلام کرایه حمل سایت اسپیدی استفاده کنید.

نحوه استعلام کرایه حمل در سامانه سایت SPD

در سامانه استعلام اسپیدی، شما می‌توانید به راحتی کرایه حمل برای ارسال بسته های پستی به خارج از کشور را استعلام کنید. با استفاده از امکانات سامانه، تمام کاربران می‌توانند هزینه پست خارج از کشور را براحتی بدست آورند.

فرایند استعلام کرایه حمل و محاسبه بسیار ساده است. شما می‌توانید از قسمت مربوطه در سایتمان استفاده کرده و کشور مبدا و مقصد ارسال را وارد کنید. سامانه به صورت خودکار هزینه حمل را برای شما محاسبه و ایمیل می‌کند.

همچنین می‌توانید از سامانه محاسبه نرخ مرسولات پستی به خارج از کشور استفاده کنید. با وارد کردن جزئیات ارسال، نظیر وزن و ابعاد بسته، سامانه به شما هزینه ارسال پستی را اظهار نظر می‌کند.

استعلام هزینه پست و محاسبه هزینه ارسال پستی به خارج از کشور از اهمیت بالایی برخوردار است. به وسیله این امکانات، شما قادر خواهید بود تا قبل از ارسال بسته، به صورت دقیق محاسبه آنلاین هزینه پست به خارج از کشور را برآورد کنید.

قیمت حمل و نقل بین المللی به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت حمل و نقل بین المللی بستگی به عوامل متعددی دارد. یکی از این عوامل قیمت شرکت حمل و نقل بین المللی است که براساس سیاستهای خود در تعیین هزینه ها عمل می کند. همچنین، هزینه باربری بین المللی نیز نقشی مهم در تشکیل قیمت حمل و نقل بین المللی ایفا می کند.

فاکتورهای دیگری نیز در تعیین هزینه حمل و نقل بین المللی دخالت دارند. برای مثال، نرخ پست بین المللی و تعرفه های پست ایران نقش مهمی در محاسبه هزینه پست بین المللی ایفا می کنند. همچنین، عوامل نظیر فاصله جغرافیایی، وزن و ابعاد بسته، روش حمل و نقل (هوایی، زمینی، دریایی) و همچنین امکانات و خدمات اضافی مورد نیاز شما نیز می توانند بر قیمت حمل و نقل بین المللی تأثیر بگذارند.

همواره توجه داشته باشید که در انتخاب ارزانترین پست بین المللی، هزینه های پست و نرخ پست بین المللی نیز باید مورد بررسی قرار گیرند. با تحقیق و مقایسه تعرفه های مختلف، می توانید گزینه ای را انتخاب کنید که با هزینه های پستی شما سازگاری دارد.

در نهایت عواملی نظیر مسیر حمل و نقل، شرایط جوی و قوانین و مقررات مربوط به ترخیص بسته های بین المللی نیز ممکن است بر محاسبه آنلاین هزینه پست به خارج از کشور تأثیرگذار باشند. 

شما می توانید با استعلام کرایه حمل از شرکت اسپیدی قبل از هر گونه اقدام در خصوص ارسال کالا با مشاوران و کارشناسان با تجربه این شرکت صحبت کرده تا با توجه به پاسخ استعلام کرایه حمل اعلامی بهترین اقدام را اتخاذ کنید و  از ورود ضرر های احتمالی جلوگیری کنید.

ارزانترین پست به خارج از کشور چه نوع پستی است؟

هزینه ارسال پست به خارج از کشور می‌تواند بسیار متفاوت باشد و به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما در کل، پست هوایی خارجی به عنوان گزینه‌ای ارزانتر نسبت به سایر روش‌ها شناخته می‌شود. هزینه ارسال بسته‌های پستی به خارج از کشور نیز در مقایسه با سایر روش‌ها، قابل تحمل تر است.

قیمت پست هوایی خارجی بستگی به وزن و حجم بسته دارد. همچنین، نرخ پست به خارج از کشور معمولاً براساس منطقه جغرافیایی و کشور مقصد تعیین می‌شود. در صورت استفاده از سرویس پست خارج کشور، هزینه پست بسته به خارج از کشور نسبت به سرویس داخل کشور، قابل تحمل تر است.

بنابراین، در نظر گرفتن هزینه پست به خارج و قابل تحمل بودن آن، سرویس پست هوایی خارجی به عنوان ارزانترین گزینه معرفی می‌شود. البته باید توجه داشت که هزینه پست خارج از کشور بستگی به وزن و حجم بسته، منطقه جغرافیایی و کشور مقصد دارد و ممکن است در برخی موارد، هزینه آن نسبت به سرویس‌های داخل کشور بالاتر باشد.

با توجه به موارد فوق، اگر قصد ارسال پست به خارج از کشور را دارید و قصد صرفه‌جوئی در هزینه را نیز دارید، استفاده از سرویس پست هوایی خارجی را در نظر بگیرید. البته قبل از اقدام به ارسال، بهتر است با شرکت‌های پستی مختلف تماس حاصل کنید و قیمت‌ها را مقایسه کنید تا بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

شرکت اسپیدی توانسته درخصوص کاهش هزینه پست به خارج از کشور راه حل های مناسبی را در نظر بگیرد. لذا مناسب است قبل از هر گونه اقدام با شرکت SPD تماس گرفته و در خصوص هزینه پست بین المللی با کارشناسان با تجربه آن مشورت کنید.

چگونه می توان هزینه پست بین المللی به حداقل رساند؟

با استفاده از چند راهکار می‌توان هزینه ارسال بسته‌های پستی را به حداقل رساند:

۱. مقایسه نرخ ارسال: قبل از انتخاب یک سرویس پستی، بهتر است نرخ‌های ارسال مختلف را مقایسه کنید. ممکن است شرکت‌های پستی مختلف قیمت‌ها و خدمات متفاوتی را ارائه دهند.

۲. استفاده از بسته‌های استاندارد: سعی کنید از اندازه و وزن استاندارد برای بسته‌های خود استفاده کنید. بسته‌های بزرگتر و سنگین‌تر معمولاً هزینه بیشتری دارند.

۳. استفاده از خدمات غیر اضطراری: اگر فرصت زمانی فوری ندارید، از خدمات غیر اضطراری برای ارسال بسته‌ها استفاده کنید. این خدمات معمولاً ارزان‌تر هستند.

۴. استفاده از تخفیفات و پیشنهادها: رصد تخفیفات و پیشنهادات ویژه از طریق شرکت‌های پستی را در نظر بگیرید. ممکن است بتوانید هزینه ارسال را به طور قابل توجهی کاهش دهید.

با تماس با شرکت اسپیدی می توانید از راهکارهای کاهش هزینه‌ پست بین المللی آگاه شوید و با مشاوران دارای دانش فنی این شرکت مشورت کنید تا دچار ضرر احتمالی نشوید.

آیا می توان تعرفه پست خارج از کشور را نیز کاهش داد ؟

بله، تعرفه پست خارج از کشور را می توان کاهش داد. در ادامه به برخی از روش های کاهش تعرفه پست خارج از کشور اشاره می کنیم:
 • استفاده از روش های حمل و نقل ارزان تر
 • ارسال کالا در حجم بالا
 • استفاده از بسته بندی مناسب
 • ارسال کالا در فصل هایی که متقاضی کمتری دارد
 • استفاده از یک شرکت پستی معتبر
 • کاهش وزن بسته تا حد ممکن
علاوه بر نکات ذکر شده، رعایت برخی نکات دیگر نیز می تواند در کاهش تعرفه پست خارج از کشور موثر باشد. به عنوان مثال، استفاده از کالاهایی با وزن و حجم کمتر می تواند تعرفه پست خارج از کشور را کاهش دهد. در اینجا چند نکته دیگر برای کاهش تعرفه پست خارج از کشور آورده شده است:
 • با فروشندگان مختلف مذاکره کنید تا بهترین قیمت را دریافت کنید.
 • برای حمل و نقل به روش های مختلف قیمت بگیرید.
 • از شرکت های پستی ای که تخفیف یا پیشنهاد ویژه ارائه می دهند استفاده کنید.
 • وزن و حجم مرسوله را کاهش دهید: هر چه وزن و حجم مرسوله کمتر باشد، هزینه پست به خارج از کشور نیز کمتر خواهد بود.
 • از روش های حمل و نقل ارزان تر استفاده کنید: شرکت اسپیدی ، خدمات مختلفی را با هزینه های متفاوت ارائه می دهند. قبل از ارسال مرسوله، انواع هزینه پست به خارج از کشور را مقایسه کنید تا بهترین گزینه را انتخاب کنید.
شما می توانید برای کاهش تعرفه پست خارج از کشور با شرکت اس پی دی تماس بگیرید و با کارشناسان حرفه ای آن صحبت کنید تا آن ها با بهره گیری از دانش فنی خود شما را به بهترین وجه راهنمایی کنند.
 

 

عوامل موثر در قیمت اعلامی در استعلام کرایه حمل

در ادامه به برخی از عوامل موثر در استعلام کرایه حمل اشاره می کنیم:
 • مبدا و مقصد حمل : مسافت بین مبدا و مقصد حمل، یکی از عوامل موثر در کرایه حمل است. هر چه مسافت بین مبدا و مقصد حمل بیشتر باشد، کرایه حمل نیز بیشتر خواهد بود.
 • نوع کالا : نوع کالا نیز یکی از عوامل موثر در کرایه حمل است. برخی از کالاها، مانند کالاهای سنگین و حجیم، هزینه حمل بیشتری دارند.
 • وزن و حجم کالا : وزن و حجم کالا نیز از عوامل موثر در کرایه حمل است. هر چه وزن و حجم کالا بیشتر باشد، کرایه حمل نیز بیشتر خواهد بود.
 • نوع روش حمل و نقل : نوع روش حمل و نقل نیز از عوامل موثر در کرایه حمل است. برخی از روش های حمل و نقل، مانند حمل هوایی، هزینه بیشتری دارند.
با توجه به عوامل ذکر شده، می توان نتیجه گرفت که کرایه حمل، متغیری است که به عوامل مختلفی بستگی دارد. بنابراین، نمی توان مقدار دقیقی برای کرایه حمل اعلام کرد. شرکت اسپیدی با سال ها تجربه و دارا بودن دانش فنی در این حوزه می تواند عوامل مختلف در هزینه حمل را در نظر گرفته و شما را راهنمایی کند تا از ورود ضرر احتمالی به شما جلوگیری کند.

محاسبه آنلاین هزینه پست به خارج از کشور در سایت اسپیدی بر چه اساسی محاسبه می شود ؟

محاسبه آنلاین هزینه پست به خارج از کشور در سایت اسپیدی بر اساس عوامل مختلفی از جمله وزن، حجم، فاصله مبدا و مقصد، نوع سرویس و بیمه محاسبه می شود. در اینجا توضیحی در مورد عوامل موثر در محاسبه هزینه پست در اسپیدی آورده شده است:
 • وزن : وزن مرسوله یکی از مهم ترین عوامل موثر در محاسبه هزینه پست است. هر چه وزن مرسوله بیشتر باشد، هزینه پست نیز بیشتر خواهد بود.
 • حجم : حجم مرسوله نیز یکی از عوامل موثر در محاسبه هزینه پست است. هر چه حجم مرسوله بیشتر باشد، هزینه پست نیز بیشتر خواهد بود.
 • فاصله مبدا و مقصد : فاصله مبدا و مقصد نیز یکی از عوامل موثر در محاسبه هزینه پست است. هر چه فاصله مبدا و مقصد بیشتر باشد، هزینه پست نیز بیشتر خواهد بود.
 • نوع سرویس : اسپیپدی خدمات مختلفی را برای ارسال مرسوله ارائه می دهد. هر یک از این خدمات هزینه متفاوتی دارند.
 • بیمه : اگر می خواهید مرسوله شما بیمه شود، باید هزینه بیمه را نیز پرداخت کنید.
سامانه استعلام هزینه پست به خارج کشور ما به شما این امکان را می‌دهد که با دقت و سرعت هزینه ارسال بسته‌های پستی خود به مقصد خارجی را محاسبه کنید. با استفاده از اطلاعات دقیق و به‌روز شرکت‌های پستی معتبر، ما تضمین می‌کنیم که هزینه‌های شما بر اساس وزن، ابعاد و مقصد بسته به صورت صحیح محاسبه می‌شود. با سرویس محاسبه هزینه پست ما، شما می‌توانید هزینه را پیش از ارسال بسته آگاهانه بررسی کنید و تصمیمی آگاهانه بگیرید.

همه افراد تمایل دارند قبل از اقدام به ارسال بار به خارج تعرفه پست خارج از کشور را بدانند شرکت اسپیدی این خدمت را در دسترس افراد قرار داده است.

 سامانه استعلام هزینه پست به خارج از کشور در سایت اسپیدی

ویژگی های استفاده از سامانه استعلام هزینه پست به خارج از کشور در سایت اسپیدی:

 • سهولت استفاده: سامانه استعلام هزینه حمل اسپیدی، بسیار ساده و آسان برای استفاده است. کاربران می‌توانند به راحتی و بدون نیاز به ثبت نام هزینه پست‌ به خارج از کشور را استعلام کنند.
 • دقت و قابل اعتماد: سامانه اسپیدی بر اساس اطلاعات بروز و قابل اعتمادی که از شرکت‌های پستی و هواپیمایی معتبر و منابع قابل اعتماد دیگر تهیه می‌کند، هزینه ارسال بسته‌های پستی به خارج از کشور را به درستی ارائه می‌دهد.
 • پشتیبانی از مقادیر متنوع: سامانه محاسبه هزینه پست  قادر است برای انواع مقدار و وزن بسته، هزینه ارسال را محاسبه کند. بنابراین، مشتریان با توجه به وزن و سایز بسته خود می‌توانند هزینه دقیق را بررسی کرده و تصمیمی آگاهانه بگیرند.
 • تطبیق با تغییرات ارزش ارز: به دلیل استعلام لحظه ای و سریع اسپیدی از شرکت های هواپیمایی شما این اطمینان را دارید که این استعلام بر اساس هزینه ارز در لحظه و به روز می باشد.

این ویژگی‌ها به شما اطمینان می‌دهند که سامانه دقت، اعتماد و قابلیت تطبیق با نیازهای شما را دارد. با استفاده از سامانه استعلام هزینه پست به خارج از کشور، شما می‌توانند ارسالی را به صورت بهینه و با کمترین هزینه به خارج از کشور انجام دهید. لذا می توان گفت استعلام کرایه حمل با شرکت اسپیدی یک راه حل مناسب برای مشتریانی است که به دنبال اطلاع از هزینه حمل و نقل هستند. این شرکت با ارائه خدمات استعلام کرایه حمل فرآیند استعلام هزینه را برای مشتریان آسان و سریع کرده است.

بیشتر

شبکه مطمئن

دسترسی به شبکه ای مطمئن حمل و نقل به سراسر دنیا

شفافیت

دسترسی کامل شما به تمام نرخ نامه های مصوب و اطلاع از تمامی هزینه های ارسال

بهره وری بالا

فرآیندهای خسته کننده اداری را به ما واگذار می کنید

ردیابی

مسیرهای محموله خود را می توانید رصد و پیگیری کنید.