حمل و نقل کالاهای صنعتی

حمل و نقل کالاهای صنعتی

ما در اسپیدی، تمام تلاش خود را می‌کنیم تا حمل کالاهای صنعتی شما در سریع‌ترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت انجام شود. ما همچنین تضمین می‌کنیم که کالاهای صنعتی شما در طول مسیر در امنیت کامل باشند. اگر به دنبال یک شرکت حمل و نقل کالاهای صنعتی معتبر و مطمئن هستید، اسپیدی بهترین انتخاب برای شما است

چه طور می توان قطعات صنعتی و خودرویی وارد کرد؟

در برخی مواقع تولید و یا دسترسی به دستگاه و قطعات صنعتی در ایران امکان پذیر نمی باشد و گاهی به علت هزینه تمام شده بسیار زیاد، سفارش این نوع محصولات از سایر کشورها صرفه اقتصادی بیشتری دارد. بر طبق آمار گمرک، در میان بیست قلم کالایی که بیشترین واردات کشور را به خود اختصاص داده ‌اند، واردات قطعات خودرویی و صنعتی است که اغلب واردات این نوع قطعات از کشور چین بوده است.
شرکت اسپیدی با سال ها تجربه و دارا بودن دفتر و نماینده در سراسر دنیا کلیه مراحل خرید، حمل و ترخیص کالای وارداتی شما را به ایران و سایر کشورها در سریع ترین زمان می تواند به انجام رساند. این شرکت سالانه محموله های زیادی از کشورهای مختلف از جمله چین و اروپا وارد می کند، شما می توانید برای دریافت استعلام و ثبت سفارش حمل اقدام نمایید.

نکات مهم برای وارد کردن قطعات صنعتی

قبل از وارد کردن قطعات صنعتی و یا هر کالای دیگری در ابتدا می بایست سه نکته مهم در نظر گرفته شود:
 • شناسایی نیاز بازار
 • برنامه ریزی و تعیین بودجه
 • برآورد تمام هزینه ها (اخذ مجوزها، حمل و نقل، بسته بندی و …)

مدارک لازم برای ترخیص لوازم یدکی خودرو و قطعات صنعتی از گمرکات کشور

اولین اقدام جهت واردات تهیه کارت بازرگانی می باشد. پس از اخذ کارت بازرگانی و خرید کالای مورد نظر، صاحب کالا و یا نماینده قانونی آن باید به گمرک مراجعه کند و مدارک لازم برای ترخیص را تحویل دهد. در زیر به این مدارک به طور خلاصه اشاره شده است:
 • بارنامه
 • ترخیصیه
 • گواهی مبدأ
 • ظهرنویسی اسناد (در صورتی که اعتبار اسنادی به روش براتی، وصولی یا LC افتتاح شده باشد).
 • فاکتور
 • بیمه نامه
 • قبض انبار
 •  پروفرما
 • ثبت سفارش
 • لیست عدل بندی

ترخیص قطعات ماشین آلات صنعتی

پس از انجام اقدامات اولیه واردات، همچون خرید، ثبت سفارش، پرداخت هزینه کالا، هزینه حمل و نقل و… می بایست کالا از گمرک ترخیص شود.
لازمه ترخیص کالا از گمرک، رعایت قوانین و مقررات گمرکی می باشد که توسط ارگان ها و سازمان های دولتی وضع شده است. یکی از مهم ترین بخش این قوانین، تعیین کد تعرفه گمرکی است که به هر کالای وارد شده، اختصاص داده می شود این کد به منظور جلوگیری از ورود کالای قاچاق در نظر گرفته شده است. اگر در این مسیر کد تعرفه اشتباهی تعیین شود و یا مجوزی اخذ نشود، نه تنها روند ترخیص را طولانی تر می کند، بلکه هزینه های مالی زیادی بر شخص وارد کننده تحمیل می شود.

واردات قطعات صنعتی و خودرویی از چین

واردات قطعات صنعتی و خودرویی از چین جهت تامین نیاز بازار ایران در سال های اخیر رونق بسیاری داشته است. این کشور به دلیل تولیدات انبوه و متنوعی که دارد توانسته است به مرکز اصلی برای صادرات این نوع از محصولات تبدیل شود. کشوری که به دلیل ظرفیت تولید محصولات صنعتی از هر نوع شهرت دارد، طیف وسیعی از این نوع کالاها را هر ساله نه تنها به ایران بلکه به سایر کشورها نیز صادر می کند.  واردات از کشور چین مانند هر تجارت دیگری ریسک هایی را به هموراه دارد که در صورت آشنا نبودن با مراحل آن ممکن است متحمل خساراتی شوید. اگر اطلاعات و تجربه درستی داشته باشید، واردات محصولات صنعتی از چین کار پیچیده ای نیست.

واردات قطعات و لوازم یدکی خودرو از چین

علاوه بر واردات قطعات صنعتی و ماشین آلات، واردات لوازم یدکی خودرو از دیگر محصولات پر طرفدار وارداتی از چین می باشد. به دلیل تنوع بالا و امکان سفارشی سازی به خواست مشتریان، قیمت مناسب و امکان ارتباط مستقیم با تولیدکنندگان باعث شده است درصد بالایی از واردات از کشور چین انجام گیرد.
یکی از نکاتی که باید به آن توجه شود این است که واردات این نوع قطعات مشمول اخذ استاندارد می باشد و برای واردات این قطعات باید استانداردهای مورد تایید سازمان استاندارد را کسب کرده باشید.
برخی از شرکت هایی که مورد تایید سازمان ایران هستند شامل: 1- شرکت کیا موتور کره جنوبی 2- شرکت نیسان ژاپن 3- شرکت مزدا ژاپن و ….

دلایل واردات از چین

 • کالاهای ارزان قیمت: محصولات تولیدی در چین بسیار ارزان بوده به طوری که می توانید محصول خریداری شده را چندین برابر خرید در کشور خود به فروش رسانید.
 • دسترسی به محصولات منحصر به فرد: اکثر تامین کنندگان در چین به تولید محصولات استثنایی فکر می کنند. شما محصولات کمیابی را در چین خواهید یافت که اکثر جاها ندارند.
 • حاشیه سود بالا: به دلیل تفاوت زیاد بین قیمت خرید و فروش می توانید بسته به میزان سود ترجیحی، قیمت گذاری را خودتان تعیین کنید.
 • محصولات با کیفیت: باورهای غلط در ارتباط با بی کیفیتی کالای چینی وجود دارد در صورتی که تولیدکنندگان با توجه به خواست مشتری کیفیت تولیدات خود را تعیین می کنند.
 • رشد سریع ‌تر کسب‌ وکارتان: اگر محصولات وارداتی را با توجه به نیاز بازار انتخاب نمایید سرمایه گذاری در این زمینه مزایای سودآوری را برای شما به همراه خواهد داشت.
 

واردات ماشین آلات و قطعات صنعتی از اروپا

یکی از مبداهای واردات این نوع قطعات، کشورهای اروپایی از جمله آلمان است. محصولات کشور آلمان به دلیل دانش فنی و تکنولوژی بالایی که دارند یکی از 5 واردات عمده دستگاه از اروپا در داخل کشور ایران می باشند.

 

ما معتقدیم که حمل و نقل کالاهای صنعتی اعم از تجهیزات صنعتی، دستگاه صنعتی و حمل و نقل ماشین آلات سنگین یک فرآیند حساس است که نیاز به دقت و توجه ویژه دارد. ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا کالاهای صنعتی شما را در سریع‌ترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت به مقصد برسانیم. ما همچنین تضمین می‌کنیم که کالاهای صنعتی شما در طول مسیر در امنیت کامل باشند.

خدمات شرکت اسپیدی در واردات قطعات صنعتی و خودرویی

حمل و نقل کالاهای صنعتی یکی از مهم ترین بخش های زنجیره تامین در صنعت است. این فرآیند شامل جابجایی کالاها از محل تولید به محل مصرف است و می تواند از طریق روش های مختلفی انجام شود. برای حمل و نقل کالاهای صنعتی باید بیمه کالا و رعایت نکات ایمنی و ملاحظه قوانین کشورهای مختلف را در نظر گرفت. حمل و نقل کالاهای صنعتی یک فرآیند پیچیده است که نیازمند برنامه ریزی دقیق و اجرای اصولی است. رعایت نکات ذکر شده می تواند به کاهش هزینه ها و افزایش ایمنی حمل و نقل کالاهای صنعتی کمک کند.

حمل و نقل ماشین آلات، قطعات و خط تولید یک فرآیند تخصصی است که نیازمند برنامه ریزی دقیق و اجرای اصولی است. ماشین آلات و قطعات صنعتی اغلب سنگین و حجیم هستند و ممکن است حساس و گران قیمت باشند. بنابراین، انتخاب روش حمل و نقل مناسب و رعایت نکات ایمنی ضروری است. انتخاب روش حمل و نقل مناسب برای کالاهای صنعتی از جمله ماشین آلات، قطعات و خط تولید به عوامل مختلفی مانند وزن و حجم کالا، مسافت طی شده، سرعت مورد نیاز و هزینه وحساسیت و ارزش ماشین آلات و قطعات بستگی دارد. 
 

شایا پارت دنا تهران (SPD) یک شرکت حمل و نقل بین المللی فعال در زمینه حمل و نقل و ترخیص از سراسر دنیا با کمک تیم حرفه ای و متخصص خود، به شما در امر واردات و صادرات یاری خواهد رساند.

 

بیشتر

شبکه مطمئن

دسترسی به شبکه ای مطمئن حمل و نقل به سراسر دنیا

شفافیت

دسترسی کامل شما به تمام نرخ نامه های مصوب و اطلاع از تمامی هزینه های ارسال

بهره وری بالا

فرآیندهای خسته کننده اداری را به ما واگذار می کنید

ردیابی

مسیرهای محموله خود را می توانید رصد و پیگیری کنید.