هر آنچه درباره اضافه بار مسافری باید بدانید

سرویس ارسال فریت بار مسافری برای حمل اضافه بار مسافری که ماهیت تجاری نداشته و بار شخصی محسوب می شوند، کاربرد دارد. افرادی که قصد مهاجرت و یا مسافرت دارند می توانند از خدمات ارسال فریت بار مسافری برای حمل لوازم شخصی و اثاثیه منزل خود استفاده کنند. بسیاری از مسافران ممکن است به دلایل مختلف نیاز داشته باشند لوازم بیشتری را با خود به کشور مقصد حمل نمایند. از طرف دیگر با توجه به محدودیت های تعیین شده در مورد مقدار بار مجاز مسافری از طرف ایرلاین مربوطه، مسافر متحمل هزینه های گزافی خواهد شد. به طور مثال با توجه به نوع بلیط و کلاس ایرلاین، محدودیت وزن بار همراه مسافر معمولاً بین 20 تا 50 کیلوگرم متغیر است و مسافران برای حمل هر کیلو بار اضافه می بایست مبلغی را هزینه کنند که مقرون به صرفه نمی باشد. برای همین منظور، خدمات ارسال فریت بار مسافری سرویس مناسبی برای حمل اضافه بار است که مسافران، مجاز به حمل هر میزان بار شخصی، با پرداخت مبلغ پایین تری هستند. علاوه بر این، همراه بردن برخی از محموله ها مثل حیوان زنده مجاز نمی باشد که می توان برای این منظور از خدمات فریت بار استفاده کرد. از طرف دیگر از آنجا که هزینه ارسال بار به کانادا ممکن است برای حمل کالاهای شخصی مقرون یه صرفه نباشد مناسب است از این خدمت استفاده نمود.
 

مراحل ارسال اضافه بار مسافری

ارسال اضافه بار مسافری دارای مراحل مختلفی است که می بایست چند روز قبل از تاریخ پرواز، به انجام آن ها اقدام نمایید:
 •   مراجعه به دایره فریت فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)
 •   همراه داشتن بلیط و پاسپورت
 •   انجام بسته بندی مناسب کالا
 •  انتقال محموله به بخش ارزیابی گمرک و انجام تشریفات گمرکی
 •  دریافت پته سبز گمرکی
 •   مراجعه به دفاتر فریت بار
 •  صدور بارنامه و انجام تسویه حساب
 •  مراجعه به گمرک جهت الصاق تگ‌های بار
در هر صورت، آگاهی از تشریفات گمرکی ممکن است برای همه میسر نبوده و نیاز به صرف حوصله و وقت کافی داشته باشد. به همین منظور در صورتی که قصد مسافرت و یا مهاجرت دارید می توانید اضافه بار خود را به شرکت های حمل و نقل بین المللی معتبر سپرده و از خدمات فریت بار بهره مند شوید. شرکت حمل بار هوایی بین المللی SPD می تواند با ارائه مشاوره رایگان در زمینه اضافه بار مسافری، یاری رسان مشتریان عزیز باشد.
 

مزایای فریت بار نسبت به اضافه بار مسافری

همانطور که قبلاً اشاره شد، در صورتی که بار مسافر بیش از مقدار تعیین شده مجاز ایرلاین باشد، مسافر می تواند از خدمات ارسال فریت بار مسافری استفاده کند. فریت  دارای مزیت هایی نسبت به اضافه بار مسافری می باشد که در زیر به برخی اشاره شده است:
 • استفاده از خدمات فریت بار مقرون به صرفه تر از استفاده از اضافه بار است. در واقع، هزینه اضافه بار به ازای هر یک کیلوگرم بار، معادل 1 درصد از قیمت بلیط محاسبه می شود.
 • در سرویس فریت بار مسافری، از این جهت که محموله مورد نظر توسط کارشناسان، بسته بندی و بررسی می شود، میزان آسیب دیدگی به حداقل ممکن خواهد رسید.
 • با استفاده از این سرویس دیگر لزومی ندارد مسافران زودتر از موعد مقرر جهت هماهنگی لازم برای اضافه بار مسافری در فرودگاه حضور یابند و به دلیل استرس سفر کاهش می یابد.
 

نکات مهم ارسال اضافه بار مسافری

قبل از ارسال اضافه بار مسافری باید نکاتی را در نظر گرفت که در زیر به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد:
 1. ارسال اضافه بار مسافری معمولاً چند روز زودتر انجام می گیرد و مسافر می تواند با به همراه داشتن مدارک شناسایی و بارنامه، اقدام به دریافت محموله خود نماید.
 2. مسافران می توانند برای حمل بار خود از خدمات هر شرکت حمل بار هوایی بهره مند شوند و لازم نیست که بار خود را با همان شرکت هواپیمایی که برای سفر انتخاب کرده اند ارسال کنند.
 3. مسافران، شرکت هایی را که برای انجام و ارسال فریت بار انتخاب می کنند، باید دارای مجوزهای لازم بوده و هرگز پته سبز گمرکی را به افراد غیر مسئول تحویل ندهند.
در سرویس فریت بار مسافری گمرک جمهوری اسلامی ایران، هیچ گونه هزینه ای برای انجام تشریفات گمرکی از مسافران دریافت نخواهد شد و هزینه مربوط به فریت بار می بایست با شرکت حمل تسویه شود.
 

میزان حمل اضافه بار مسافری

میزان بار مجاز مسافری برای هر کشور و یا ایرلاینی متفاوت است که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

هواپیمایی ایران ایر

میزان بار مجاز در کلاس معمولی: هر مسافر 30 کیلوگرم
میزان بار مجاز در بیزینس کلاس: هر مسافر 40 کیلوگرم

هواپیمایی ماهان

میزان بار مجاز در کلاس معمولی: هر مسافر 30 کیلوگرم
میزان بار مجاز در بیزینس کلاس: هر مسافر 40 کیلوگرم

پروازهای ترکیش ایرلاین 

میزان بار مجاز ترکیش ایرلاین در کلاس معمولی: حداکثر 20 کیلوگرم
میزان بار مجاز ترکیش ایرلاین در بیزینس کلاس: حداکثر 30 کیلوگرم

پروازهای قطر ایرلاین 

میزان بار مجاز در کلاس معمولی: حداکثر 30 کیلوگرم
میزان بار مجاز در بیزینس کلاس: حداکثر 40 کیلوگرم
میزان بار مجاز در فرست کلاس: حداکثر 50 کیلوگرم
 

 ارسال اضافه بار مسافری با شرکت SPD

شرکت SPD با سال ها تجربه در صادرات و واردات هوایی این اطمینان را می دهد که امور گمرکی در فرودگاه و تشریفات ترخیص کالا را با بالاترین سرعت و کیفیت با مناسب ترین قیمت به انجام رساند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات فریت بار مسافری و تعرفه پست خارج از کشور با شماره 02143000143 تماس بگیرید.
 
 
 

شبکه مطمئن

دسترسی به شبکه ای مطمئن حمل و نقل به سراسر دنیا

شفافیت

دسترسی کامل شما به تمام نرخ نامه های مصوب و اطلاع از تمامی هزینه های ارسال

بهره وری بالا

فرآیندهای خسته کننده اداری را به ما واگذار می کنید

ردیابی

مسیرهای محموله خود را می توانید رصد و پیگیری کنید.