خدمات بسته بندی کالا

خدمات بسته بندی کالا

ارسال یک محصول از یک نقطه به نقطه دیگر می تواند یکی از جذاب ترین بخشهای یک زنجیره تأمین باشد. به این دلیل که بسته بندی مورد استفاده در حمل و نقل می تواند هزینه های پنهانی زیادی داشته باشد، هزینه هایی که مستقیما مربوط به هزینه مواد بسته بندی کالا نیست.

نقش بسته بندی کالا در کاهش هزینه ها

بسته بندی نادرست می تواند هزینه های  کلی را افزایش دهد. به عنوان مثال، اگر از بسته بندی بی کیفیت استفاده شود، می تواند هزینه های کلی را از نظر درصد محصولاتی که در هنگام حمل و نقل آسیب دیده اند، افزایش دهد. سایر عواملی که می توانند هزینه تدارکات را تحت تأثیر قرار دهند عبارتند از:

هزینه ی حمل و نقل و هزینه انتقال واقعی محصول از یک نقطه به نقطه دیگر موثرترین عوامل در کل هزینه زنجیره تامین است که معمولاً بین 5% تا 50٪ از کل هزینه است. این شامل هزینه های مربوط به حمل و نقل مانند سوخت، بیمه و غیره است، اما محدود به آنها نیست.

محافظت از محصول

همانطور که در بالا ذکر شد، یک نقش بسته بندی این است که محصول در هنگام حمل و نقل آسیب نبیند. اگر بسته بندی که برای محافظت از محصول کافی نباشد، هزینه های مرتبط با محصول آسیب دیده یا از بین رفته را ایجاد می کند. از طرف دیگر، بسته بندی هایی که بیش از حد لازم محافظت می کنند، منجر به هزینه های بیشتر از لجستیک لازم می شوند.

بالا رفتن هزینه های جابجایی ناشی از بسته بندی، مانند انتقال آن از یک واگن به یک کامیون، در هزینه حمل و نقل یک محصول نقش اساسی دارد. طراحی و شکل بسته بندی می تواند این هزینه را کم یا زیاد کند.

packing services شرکت SPD

هزینه های انبارداری

 بسته به مشخصات یک محموله خاص، ممکن است قبل از ادامه سفر، کالا برای مدتی ذخیره شود. هزینه ذخیره سازی محصول می تواند تابعی از بسته بندی استفاده شده باشد. بسته بندی که محافظت کافی از عنصر را فراهم می کند، ممکن است حمل و نقل انواع خاصی از کالاها را در فضای باز یا انبارهایی که از نظر آب و هوا کنترل نمی شوند، عملی سازد.

هزینه های اداری و ردیابی، تخصیص منابع برای حمل و نقل، تماس با تأمین کنندگان، هماهنگی عملیات و … به پایین آوردن هزینه تدارکات کمک می کنند.توجه به مسایل زیست محیطی می توانند به هزینه کلی لجستیک یک تجارت کمک کنند. این می تواند به شکل هزینه های استفاده از منابع دفن زباله، هزینه های سوخت و سایر هزینه های مشابه باشد. این هزینه ها می توانند ملموس باشند که با مقادیر قابل اندازه گیری دلاری قابل شناسایی هستند.

این قبیل از عوامل به این معنی است که هزینه های تدارکات می توانند به سرعت به حاشیه سود برسند. برای رفع این مسئله روشی برای بهینه سازی خدمات بسته بندی کالا ارائه شده است که عوامل مختلف هزینه را به حداقل رسانده و هزینه تدارکات را کاهش می دهد. 

هزینه بسته بندی را در پست اکسپرس بین المللی به طور قطعی نمیتوان تعیین کرد زیرا به عواملی چون وزن و نوع کالا بستگی دارد که این نوع پست برای کالاهای با ارزش بالا بسیار مقرون به صرفه است و جدای از آن امن ترین راه برای جابه جایی و ایمن نگه داشتن کالاست.

بسته بندی کالا با رعایت استانداردهای بین المللی

تعامل در سطح بین المللی نیازمند رعایت استانداردهای از پیش تعیین شده در خصوص خدمات بسته بندی بخصوص در مورد حمل کالاهای خطرناک ، حمل حیوان زنده، حمل مایعات و اشیائ شکستنی و بالاخره حمل کالاهای “تر” می باشد. کارشناسان SPD با گذراندن آموزش های خاص و اطلاع داشتن از این مقررات آمده هستند که نیازهای مشتریان در این زمینه را رفع کنند. جهت اطلاعات بیشتر و یا سفارش خدمات می توانید با شرکت SPD تماس بگیرید.

بسته بندی کالا با رویکرد بهینه سازی

خدمات بسته بندی کالا با رویکرد بهینه سازی و کاهش کل هزینه از ابزارهای مختلفی استفاده می کند که به طور مثال می توان به کاهش هزینه های اداری با حداقل تعداد تأمین کنندگان و فروشندگان در فرآیند حمل و نقل با هدف ساده سازی تعاملات با تأمین کنندگان و فروشندگان اشاره کرد.

 

کاهش زمان بسته بندی

یک طراحی بسته بندی ایده آل به گونه ای باید باشد که زمان بسته بندی کالا به حداقل برسد. این موضوع تا حد زیادی به نوع، شکل و جنس بسته بندی بستگی دارد.

کاهش فضای اشغال شده

به حداقل رساندن فضای اشغال شده توسط کالا از مواردی است که به سرعت و آسانی روند حمل و نقل کمک خواهد کرد. اهمیت این موضوع تا آنجاست که رویکرد بهینه سازی در حمل کالا بر استفاده حداکثری از فضای موجود متناسب با روش حمل و نقل تأکید دارد. به عنوان مثال، بسته بندی کالاها برای حمل از طریق راه آهن با بسته بندی کالاها برای حمل از طریق حمل و نقل هوایی متفاوت خواهد بود. یک طراحی بسته بندی ایده آل باعث کاهش فضای اشغال شده غیر معمول در حمل و نقل و افزایش کارایی حمل و نقل خواهد شد.

نیز ذکر این نکته ضروری است که هزینه حمل تابعی از وزن شارژی می باشد و وزن شارژی بصورت ماکزیمم وزن مرسوله با احتساب بسته بندی و وزن حجمی آن می باشد این مسئله موقعی اهمیت پیدا می کند که حجم کالای مورد نظر نسبت به وزن آن خیلی پایین باشد و به اصطلاح وزن حجمی از وزن اصلی بزرگتر باشد در این صورت فرستنده بایستی پول بیشتری بابت حمل پرداخت کند بنا براین تمهیدات لازم در خصوص کاهش حجم و ابعاد بسته ارسالی منجر به کاهش شدید هزینه های حمل خواهد گردید.

packaging شرکت SPD

کاهش اثر عوامل محیطی

با بسته بندی اصولی کالا می توان با در نظر گرفتن عوامل محیطی و محصول، از محصول به طور موثرتری محافظت کرد. برای به حداقل رساندن احتمال صدمه به محصول در هنگام حمل و نقل، باید شرایط محیطی حمل و نقل کالا و سطح محافظت از محصول را در نظر گرفت. به عنوان مثال، حمل و نقل محصولات چینی و شکننده به محافظت بیشتری نسبت به حمل لیوان پلاستیکی نیاز دارد. با تنظیم سطح حفاظت، می توان  میزان شکستگی  و آسیب را به حداقل رساند و در عین حال با در نظر گرفتن جنس محصول و سطح حفاظت مورد نیاز می توان از صرف هزینه های اضافی جهت بسته بندی کالا جلوگیری کرد.

بسته بندی های برگشت پذیر و حامی محیط زیست

یکی از عوامل حائز اهمیت در کاهش هزینه های بسته بندی محصول، جنس و مواد اولیه در خدمات بسته بندی برای حمل کالا است. به طور مثال زمانی که بسته بندی کالا به گونه ای باشد که هم برای شرکت حمل و نقل و هم برای مصرف کننده به نوعی قابلیت استفاده مجدد داشته باشد، بسیاری از هزینه های ناخواسته کاهش پیدا می کند.

بعلاوه با توجه به اهمیت حفظ محیط زیست، استفاده از بسته بندی های برگشت پذیر در صنعت پست و حمل و نقل می تواند از دغدغه های امروز دوستداران محیط زیست بکاهد.

شرکت SPD و خدمات بسته بندی کالا

شرکت  SPD با دارا بودن تجربه کافی و برخورداری از نیروهای فنی و متخصص در زمینه حمل بار هوایی قادر است بهترین خدمات را به مشتریان ارائه دهد. برای ارسال کالاهای خود با بسته بندی مناسب و پست اکسپرس می توانید از طریق راههای ارتباطی با ما در تماس باشید.  پس از ثبت درخواست شما و اعلام هزینه، بار در محل از شما تحویل گرفته می شود و در کوتاه ترین زمان در مقصد به دست گیرنده می رسد. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین شرکت SPD در ارتباط باشید.

Open chat
تماس
از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.