استعلام هزینه حمل بار بین المللی

هزینه حمل بار

کرایه حمل و نقل بین المللی

هزینه ارسال بار به خارج از کشور یکی از دغدغه هایی است که در کنار سرعت ارسال کالا اهمیت زیادی برای متقاضیان دارد. از این جهت لازم است روشی انتخاب گردد تا مشتریان با کمترین هزینه و بیشترین رضایت محموله خود را ارسال نمایند.

پست بین المللی روشی برای انتقال کالاست که با آن می توانید کالاهای خود را به سراسر دنیا ارسال کنید. این سرویس از خدمات پرکاربرد در صنعت حمل و نقل است که به شکل هوایی، دریایی و زمینی انجام می پذیرد و در هر کشوری بر اساس امکاناتی که دارد می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

 

جهت استعلام کرایه پست بین المللی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

هزینه حمل بار هوایی بین المللی

امروزه وجود شرکت های حمل و نقل بین المللی که در حوزه حمل بار هوایی فعالیت دارند، باعث آسایش خاطر مهاجران و تجار شده است چرا که دغدغه مسافت های طولانی مانعی برای انتقال کالای مسافرتی و تجاری محسوب نمی شود.

نکته قابل توجه در حمل بار هوایی این است که این روش حمل برای کالاهای با ارزش، بسیار مقرون به صرفه است و از این جهت سرعت، دقت و امنیت در آن از اهمیت بالایی برخوردار است. سرعت و امنیتی که حمل بار هوایی بین المللی در انتقال کالا دارد، حال چه از جنس فریت بار باشد و چه کارگو، هزینه حمل بار هوایی بین المللی را توجیه می کند.

 در کنار مزایایی که روش پست هوایی بین المللی دارد، مشتریان به دنبال ارسال با کمترین هزینه هستند. سؤالی که ممکن است ذهن مشتریان در هنگام ارسال و پست هوایی بین المللی را به خود جلب کند این است که چه عواملی در تعیین هزینه حمل بار هوایی خارجی مؤثر است؟

در این مقاله به برخی از مهمترین عوامل مؤثر در هزینه حمل بار هوایی بین المللی می پردازیم. 

هزینه جمل بار بین المللی در SPD

عوامل مؤثر در هزینه ارسال بار هوایی

برای تعیین هر کیلو هزینه بار هوایی عواملی وجود دارند که بسیاری از مشتریان ممکن است از آن مطلع نباشند. نکته قابل ذکر این است هزینه بار هوایی صرفاً شامل هزینه بارنامه نیست و به عوامل دیگری بستگی دارد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

نوع کالا: به طور مثال بسته به اینکه محموله مورد نظر کالای خطرناک یا موجود زنده باشد، قیمت تمام شده حمل و نقل متفاوت است.

هزینه مجوز: هزینه های مربوط به دریافت مجوزهای لازم جهت حمل بار هوایی بین المللی.

نوع بسته بندی بار: به طور مثال برای انتقال بسیاری از محموله های شکستنی و حساس نیاز به پالت بندی خاصی وجود دارد که در نهایت به افزایش حجم بار و افزایش هزینه حمل منجر می شود.

مقصد: طبیعی است که میزان مسافت بین مبدا و مقصد تاثیر مستقیم در هزینه حمل بار هوایی دارد.

حجم و وزن کالا: واضح است که با افزایش وزن حجمی کالا، هزینه حمل بار افزایش پیدا می کند.

نرخ ارز: وابستگی کرایه حمل به ارز خارجی، نوسانات ارزی در قیمت نهایی هزینه حمل بار مؤثر است.

محاسبه وزن حجمی در حمل بار هوایی بین المللی

همانطور که در بالا گفته شد، وزن کالا یکی از عوامل تعیین کننده در هزینه بار هوایی خارجی است. بدین منظور برای محاسبه هزینه حمل دو نوع وزن در نظر گرفته می شود که عبارت است از وزن واقعی و وزن حجمی که وزن واقعی در واقع همان وزن بار بر روی باسکول است در حالیکه وزن حجمی با توجه به ابعاد بار از فرمول زیر محاسبه می شود:

حاصل ضرب طول، عرض و ارتفاع  تقسیم بر 6000.

بعد از محاسبه وزن حجمی و اندازه گیری وزن واقعی هر کدام که بزرگتر باشد به عنوان وزن نهایی در نظر گرفته می شود. در نهایت هزینه هرکیلو از کالا که قرار است به روش هوایی حمل شود براساس وزن بزرگتر محاسبه می شود. دلیل استفاده از وزن حجمی این است که گاهی مرسولات وزن زیادی نداشته ولی فضای زیادی را اشغال می کنند.

بازه های وزنی در هزینه حمل بار هوایی خارجی

برای استاندارد سازی هزینه حمل بار هوایی بر اساس وزن، بازه های وزنی مختلفی در نظر گرفته شده است که براساس آن قیمت گذاری انجام می شود. در این استانداردسازی بازه های وزنی زیر قابل اشاره هستند:

وزن مینیمم که معمولا تا 10 کیلوگرم است.

وزن نرمال که حدود 10 تا 30 کیلوگرم تعیین می شود.

وزن  حدود ۴۵ کیلو گرم

وزن تا ۱۰۰ کیلو گرم

وزن زیر ۳۰۰ کیلو گرم

وزن تقریبی ۵۰۰ کیلو گرم

وزن بالای 1000  کیلوگرم که به آن تناژ گفته می شود.

هزینه حمل و نقل بین المللی در شرکت SPD

آگاهی از عوامل مؤثر در هزینه نهایی حمل بار هوایی خارجی می تواند تا حدود زیادی به انتخاب ما در نوع حمل و نقل و شرکت ارائه دهنده خدمات حمل و نقل بین المللی کمک کند.

خدمات بار هوایی شایاپارت دنا (SPD) با سال ها تجربه در حمل و نقل بین المللی آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی می باشد. در صورتی که قصد دارید SPD را برای دریافت و ارسال کالای خود انتخاب کنید پیشنهاد می کنیم مستقیماً با شماره تماس 02143000143 تماس حاصل فرمایید.

 

 

Open chat
تماس
از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.