خدمات گمرکی و ترخیص کالا

خدمات گمرکی و ترخیص کالا چیست؟

خدمات گمرکی و ترخیص کالا (Customs and clearance services) شامل مراحلی است که کالاهای اظهار شده  به گمرک برای وارد کننده یا صادر کننده آزاد گردد. امروزه با توسعه‌ تجارت در سطح جهان و با آزادسازی تجارت و عضویت در سازمان جهانی تجارت (WTO)، انجام صادرات و واردات امری اجتناب‌ناپذیر و ضروری به‌ نظر می‌رسد. طبیعتاً انجام هرگونه فعالیت تجاری بین المللی نیازمند انجام خدمات گمرکی است، در واقع خدمات گمرکی یا همان خدمات ترخیص کالا از الزامات حمل و نقل بار از کشور A به کشور B در سراسر جهان است. معمولا خدمات گمرکی توسط کارمندان گمرک در نقاط خاص ترانزیتی و هاب ها در مناطق آزاد گمرکی ارائه می شوند که این امر توسط شرکت های پستی مختلفی پشتیبانی می گردد. شرکت حمل و نقل بین المللی SPD می تواند با کارشناسان خبره خود پیچیدگی های گمرکی را آسان کند. برای ثبت سفارش و یا دریافت استعلام قیمت با شماره 02143000143 تماس گرفته و یا از طریق لینک سفارش حمل بار بین المللی اقدام به ثبت اطلاعات نمایید. 

Customs services شرکت SPD

برخی از خدمات گمرکی

برخی از خدمات گمرکی عبارتند از:

ارائه امور مربوط به ترخیص کالاهای وارداتی تجاری
• انجام خدمات ترانزیت کالا در بستری قابل تعریف
• بررسی و ارائه و تهیه اسناد حمل
• ارایه خدمات ترخیص بارهای ریلی صادراتی و وارداتی
• ارائه خدمات صادرات کالا
• امور نظارت بر هندلینگ بارهای صادراتی و وارداتی

ترخیص سریع کالا از گمرک

انجام امور گمرکی و ترخیص کالا به شکل بهینه به مهارت های کلی ترخیصکار بستگی دارد و روند انجام امور گمرکی پیچیده است. نکته مهم اینکه براساس کشور مبدا یا مقصد میزان پیچیدگی انجام امور گمرکی و ترخیص کالا اهمیت بیشتری پیدا می کند؛ به ویژه در روند ترخیص کالا متناسب با نوع کالا اطلاعات خاصی نیاز است و اظهار نادرست گمرکی می تواند شما را در معرض هزینه های بالا و غیر قابل پیش بینی قرار دهد. در این سایت صفر تا صد ترخیص کالا از گمرک گفته شده است. مراحل تیم گمرکی ما با مشاوره درست می تواند یاری شما در این راه باشد. کارشناسان شرکت SPD با دارا بودن تجربه کافی در این زمینه می تواند پاسخگوی نیاز مشتریان باشد.

custom clearance شرکت SPD

ترخیص از گمرک امام خمینی

گمرک امام خمینی با توجه مساحت زیاد و موقعیت جغرافیایی بسیار خوب توانسته به یکی از بزرگترین و مهمترین گمرکات فعال کشور تبدیل شود، به طوری که اکثر کالاهای وارداتی از طریق مرز هوایی توسط این گمرک انجام می گیرد. این گمرک در 30 کیلومتری جنوب تهران واقع شده و مجهز به انبارهای بزرگ، ایمن و مدرن  است که از ویژگی‌های مثبت این گمرک به شمار می آید و امکان بارگیری هر نوع کالایی را در هر ساعت از شبانه روز فراهم کرده است. برای هر بازرگان و تاجر آشنایی با نحوه فرآیند ترخیص کالا از این گمرک امر مهمی است که می بایست با آن آشنایی داشته باشد.

شرکت اسپیدی با سال ها تجربه می تواند تمامی مراحل حمل کالا و ترخیص آن را از گمرک امام خمینی انجام دهد، شما می توانید برای استعلام هزینه ترخیص با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید.

هزینه ترخیص کالا براساس شاخصه هایی اعم از هزینه باربری، انبارداری، تخلیه، صفافی، تعرفه آزمایشگاهی، کارشناسی کالا، حقوق ورودی و عوارض آن تعیین می‌شود.

کدام کالاها امکان ترخیص از گمرک را دارند؟

  1. کالای مجازکالاهایی که مانعی برای واردات آن وجود ندارد و قانونی برای ممنوعیت آن ها تعریف نشده است. 
  2. کالای مشروطکالاهایی که برای دریافت اجازه ورود نیاز به کسب مجوز از سازمان ها و نهادهای مربوطه دارند.

در این بین کالاهایی هم وجود دارد که اجازه ورود به کشور را نداشته و جز کالاهای ممنوعه محسوب می شود.

خدمات گمرکی و ترخیص کالا در شرکت SPD

خدمات گمرکی SPD به عنوان جزئی از خدمات شرکت بین المللی شایا پارت دنا (SPD) می تواند به سرعت و ساده سازی روند اداری و احراز شرایط و مجوزهای واردات و صادرات شما در عرصه بین الملل کمک کند. اسپیدی با دارا بودن کادر حرفه ای  در گمرکات کشور توانسته است خدمات ترخیص و امورگمرکی تعدادی از معتبرترین شرکت های تجاری و صنعتی را به عهده گیرد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این خدمات می توانید با کارشناسان SPD در تماس باشید.

Open chat
تماس
از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.